Gelişim Aşamaları
Bebeğinizi gelişimsel kilometre taşlarından birinden diğerine ilerlediğini görmek heyecan vericidir. Bu kadar çabuk büyüyüp değişmesi inanılmazdır – bebeğinizle birlikte bu anların tadını çıkarttığınızdan emin olun.

4 Ay
Bebeğiniz hızla büyümektedir ve değişimler – fiziksel, duygusal ve zihinsel değişimler ardı ardına gelecektir. Bebeğiniz artık dünyayla daha fazla etkileşim kurmakta, dünyadan ve en sevdiği oyun arkadaşı olan sizden çok şey öğrenmektedir.

4 aylık olduğunda bebeğiniz muhtemelen: 6 Ay
Altı aylık olduğunda bebek oturmakta veya oturmaya hazırlanmaktadır ve sırtı da düzleşmektedir. Bu onun için yeni bir bakış açısıdır ve bundan büyük keyif almaktadır!

6 aylık olduğunda bebeğiniz muhtemelen: Tam artık her şeyi kontrol altına aldım derken bebeğiniz tekrar sizi zorlamaya karar verir – hareket etmeye başlayarak! Güvenliği bu bağlamda düşünmeye başlamanız gerekecek. Bebeğiniz ilk katı gıdalarını yemeye başladığında boğulma tehlikelerine de dikkat etmeniz gerekecek.

9 Ay
Bebeğiniz hareket halinde keşifler yapmakta, araştırmakta ve deneyler yapmaktadır. Artık önünde olmayan şeyleri de hatırlayabildiği için eşyalarını saklamaya ve ce-ee oynamaya bayılır. Onu sevdiğinizi göstermek ve aynı derecede önemli bir konu olan onu güvende tutmak için sürekli görev başında olmanız gerekecek. Bu, çok sayıda anne-babanın bebeklerinin kişiliğinin gerçekten ne kadar güçlü olduğunun ve bir şeylerin parçası olmayıp her şeyle ne kadar çok ilgilendiğinin farkına vardıkları yaştır.

9 aylık olduğunda bebeğiniz muhtemelen:
Samsun Ordu Karayolu 14.Km No:1 Tekkeköy | SAMSUN
+90 362 266 5055
+90 362 256 0101 (fax)
bilgi@pedobebek.com.tr